Nabór wolontariuszy do pomocy przy zbiórce żywności

DSC_0725

W związku z udziałem w projekcie Zbiórka żywności ,,Podziel się Posiłkiem’’ organizowanym we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu. W imieniu uczestników Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie ogłaszamy nabór wolontariuszy do pomocy przy zbiórce żywności.

W dniach 23-24 wrzesień 2016r w godz. 9:00-18:00 w ‘’Sklepie KAUFLAND’’ w Lubinie, ul. Zwierzyckiego 2, zostanie przeprowadzona zbiórka żywności na rzecz naszej Fundacji.

Nabór trwa do 16 września 2016r., na czas akcji wolontariusze zostaną objęci ubezpieczeniem NNW przez Bank Żywności.

Identyfikatory już czekają!!!!!!!!!!!!

Koordynator projektu: Bożena Cieślak, Bernarda Bartosiak

Lubińska filia Fundacji im. Brata Alberta prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Przytulisko” dla 40 niepełnosprawnych dorosłych osób oraz Świetlicę Terapeutyczną dla 20 niepełnosprawnych dzieci. Podstawową rolą naszych Placówek jest rehabilitacja funkcjonalna i społeczna osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ich zadaniem jest nauka podstawowych sprawności zawodowych i dotyczących życia codziennego oraz nauka współżycia w grupie społecznej.

Większość naszych podopiecznych to ludzie bardzo ubodzy, często samotni i z powodu swoich ograniczeń nie potrafią samodzielnie funkcjonować. Ułatwiamy im przystosowanie się do grupy i społeczeństwa. Jako organizacja typu ,,non profit” Fundacja działa w oparciu o darowizny, kwesty oraz państwowe i samorządowe subwencje celowe.

Zapraszamy do współpracy!!!