Na ścieżkach życia i historii

Prezes DSC_3645a

 

 

 

 

Codzienne życie i historia splatają się w różnych miejscach i czasie,
a Naród pozbawiony tradycji, pamięci o tym co było – dobrego czy też złego,jest słaby i pusty.
Historia Naszego Państwa i Narodu jest burzliwa, trudna, skomplikowana…
jednak Polacy nie boją się jej, nie wyrzekają…
przyjmują to co było i pielęgnują pamięć o Niezłomnych Bohaterach…

Właśnie dlatego by nie zapomnieć… w całym kraju trwają premiery i projekcje filmu „Wołyń”
w reżyserii Wojciecha Smażowskiego.
To piękny, poruszający, niezwykle realistyczny,
a zarazem kontrowersyjny film. Zawarte w nim treści i obrazy odnoszą się do ludzkich uczuć,
wzbudzają emocje, pokazują ból, cierpienie matek, ojców i dzieci…

Tematyka Wołynia i tamtych tragicznych wydarzeń jest nam szczególnie bliska, bowiem Prezesem Fundacji im. Brata Alberta jest ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, uznany autorytet w tematyce wołyńskiej, pisarz, wydawca publikacji książkowych, niestrudzony obrońca prawdy i pamięci Zbrodni Ludobójstwa na Kresach Wschodnich.
Lubińska placówka Fundacji – WTZ „Przytulisko” nosi zaszczytną nazwę Dom im. Dzieci Kresów. Jesteśmy zatem „podwójnie” dumni z takiego przewodnictwa i zaszczytnej nazwy, upamiętniającej tragiczne wydarzenia wołyńskie.

Łącząc pamięć o tragedii na Wołyniu oraz potrzeby Uczestników – osób z niepełnosprawnością, szczególnego znaczenia nabiera wybór terminu oraz miejsce Naszego przedsięwzięcia- zbiórki publicznej z przeznaczeniem na zakup samochodu służącego do przewozu Naszych Niepełnosprawnych Podopiecznych, jaka będzie miała miejsce od 7. 10. 2016 roku w Centrum Kultury „Muza”
w Lubinie w godzinach projekcji filmu „Wołyń”.

W imieniu Pracowników, Rodziców oraz Uczestników WTZ „Przytulisko” prosimy o wsparcie Naszej Fundacji.
Zakup samochodu jest dla nas sprawą priorytetową, ponieważ od dłuższego czasu nie posiadamy własnego środka transportu, który przewoziłby Naszych Uczestników z miejsca zamieszkania na zajęcia terapeutyczne. Brak możliwości dowozu uniemożliwia codzienną terapię i rewalidację Naszych Podopiecznych, co wpływa negatywnie na ich kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Szczerze zachęcamy do zakupu książek autorstwa ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego. Zakup książek będzie możliwy w godzinach emisji filmu „Wołyń” w CK „Muza” w Lubinie. Jesteśmy narodem, który potrafi się łączyć dla dobra sprawy, dla idei, w chwilach ważnych… To jest właśnie taki czas, taka chwila… Zwolnijcie… Idźcie do kina, przeczytajcie książkę, zastanówcie się nad tym co ważne… darujcie swój „grosz”…

Znamy dobre serca Lubinian i wierzymy w Państwa szczodrość i dobre zamiary. Serdecznie zapraszamy na film i czekamy na Was w holu CK „Muza” w Lubinie.

opracowała: Ewa Bujak

Prezes DSC_3645a FOT820B DSC_3629 DSC_3593 DSC_3596a DSC_3613