warsztatowe niespodzianki

dsc_4470W „Przytulisku” wiele się dzieje… każdy dzień obfituje w atrakcyjne zajęcia. Dlatego właśnie przez warsztatowe korytarze „przemyka” wielu Gości zainteresowanych poczynaniami i sukcesami Naszych Uczestników.
W ostatni piątek zaszczycili Nas Swoją obecnością Studenci z Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach z opiekunem Panią dr Agnieszką Nowicką! Cieszymy się, że Gości było tak wielu! Odwiedzili każdą pracownię, rozmawiali z Uczestnikami, Terapeutami, pytali o codzienną egzystencję, przyglądali się codziennej pracy Warsztatu. Dzięki wizycie, Studenci mieli możliwość konfrontacji teoretycznej wiedzy z praktyką, a Uczestnicy czuli się ważni i docenieni. Działo się naprawdę dużo! Próby sztuki teatralnej, zajęcia kulinarne, lepienie w glinie, rękodzieło – to tylko niektóre propozycje piątkowego kalendarza. Uważamy, że to wydarzenie było ważne zarówno dla Studentów, jak i dla Uczestników.
My – pokazaliśmy na co stać Osoby z niepełnosprawnością… że mogą „normalnie” żyć, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, cieszyć się z każdego dnia. Oni – zobaczyli „oswojoną, twórczą, niepełnosprawność”, która przełamuje bariery i stereotypy, wychodzi naprzeciw trudnościom, nie pozwala na stygmatyzację i marazm. To najlepsza lekcja i doświadczenie, które trzeba samemu zobaczyć… dostrzec, aby uwierzyć i móc przekazać innym.
Pozdrawiamy Was serdecznie Drodzy Studenci i dziękujemy!

Opracowała: Ewa Bujak

dsc_4458 dsc_4462 dsc_4467 dsc_4470 dsc_4472 dsc_4475 dsc_4481 dsc_4485 dsc_4486 dsc_4487 dsc_4490