„Dawać, czy brać? Oto jest pytanie”. Model wychowania promujący materializm, jest w dzisiejszych czasach dość powszechny, a dzielenie się, dawanie – w wielu środowiskach niemodne. Tak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Dziecięca radość wypełniła Nasze „Przytulisko”, a promienne uśmiechy zdobiły twarze Uczestników.
Wszystko to za sprawą podwójnego Święta, jakie miało miejsce w Naszym Domu. Dzień Dziecka i Miesięczne urodziny Solenizantów, wywołały wiele pozytywnych emocji i chyba każdy chciał, aby ten niezwykły dzień nigdy się nie zakończył. A ile było atrakcji! Pyszne ciasta, pieczone kiełbaski, dobra zabawa…. Tańce, gry zręcznościowe i specjalny punkt programu – poszukiwanie zaginionych monet! Zaproszeni Goście – zapaleni Lubińscy Odkrywcy razem z Uczestnikami przeprowadzili eksplorację terenu Naszego ogrodu. Okazało się, że wokół jest pełno zaginionych skarbów, starych monet! Zapewne zaginęły one dawno temu… i zakopali je możni rycerze! To było wspaniałe i ekscytujące wydarzenie. Wszyscy Poszukiwacze otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. A jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło serdecznych życzeń i prezentów! Wszyscy doskonale się bawili i w doskonałych nastrojach pojechali do domu.
Ledwie zakończyło się świętowanie w „Przytulisku”, a już rozpoczęło się w Świetlicy Terapeutycznej. Nasi Milusińscy obchodzili Swoje Święto „po japońsku”, ponieważ wybraliśmy się do Galerii Cuprum Arena, gdzie od rana do wieczora trwał Dzień Japoński! Dzieci obejrzały teatrzyk, brały udział w konkursach i zabawach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się japońskie sztuki walki. Potyczki Oli i Adriana spotkały się z aplauzem publiczności. Nasze Pociechy obserwowały kulinarne dzieła, jakie powstawały na „kuchennej części wspólnej zabawy”, jak również degustowały tych smakowitości. Na koniec osłodziliśmy ten słoneczny dzień pysznymi lodami! Jednak przyszedł czas, gdy słońce zaczęło chylić się ku zachodowi… i cudowny dzień przeszedł do historii… Pozostały piękne wspomnienia i promienne, darowane uśmiechy!
Opracowała: Ewa Bujak