Wieloletnia współpraca z Parafią Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie

IMG_526327 maja podczas wizytacji w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z ks.biskupem Zbigniewem Kiernikowskim.

Opowiedzieliśmy troszkę o sobie, a przede wszystkim o wieloletniej współpracy z ks. Krzysztofem Krzyżanowskim i prowadzaną przez niego Parafią:

IMG_5195 IMG_5228IMG_5221 IMG_5223

 

 

 

 

 

Fundacja  im. Brata Alberta pomaga ubogim, potrzebującym, a przede wszystkim osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Tak jak przed stu laty Adam Chmielowski – później Brat Albert Patron Naszej Fundacji, nikomu nie odmawiamy pomocy.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Przytulisko” będący jedną z 34 placówek prowadzonych przez Fundację im. Brata Alberta, zajmuje się aktywizacją społeczną i zawodową osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz innymi dysfunkcjami natury fizycznej oraz chorobą psychiczną.WTZ „Przytulisko”istnieje już 25 lat i od początku aktywnie współpracuje z Parafią Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Warsztat posiada dwa budynki-jeden na Starym Lubinie, natomiast drugi na ul. Odrodzenia i w obu oprócz działalności społecznej przybliżamy niepełnosprawnym Uczestnikom wartości religijne.

Wieloletnia współpraca z Parafią to działania wieloaspektowe, polegające nie tylko na uczestnictwie w sakramentach świętych, ale na akcentowaniu bytu osób niepełnosprawnych w życiu wspólnoty parafialnej. Tradycją stały się msze święte odbywające się raz w miesiącu – dedykowane osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Szczególną wagę przywiązujemy do duchowego celebrowania Świat Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz okresów ich poprzedzających, czyli Adwentu i Wielkiego Postu. Święta mają dla Nas szczególny wymiar. Nasza codzienność łączy się nieodzownie z kalendarzem liturgicznym i życiem Parafii, a niepełnosprawni intelektualnie Uczestnicy Warsztatu są stałym i żywym elementem życia Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy aktywnie uczestniczyć w życiu Parafii.

Fot. Iwona Janus- dziękujemy!!!

IMG_5170 IMG_5171 IMG_5172 IMG_5173 IMG_5174 IMG_5175 IMG_5178 IMG_5179 IMG_5180